Biesiada czytelnicza

27.10.2016 


Biesiada 8Zwieńczeniem "Październikowej książkomanii" w naszej szkole była Biesiada czytelniczaw której obok wyróżnionych indywidualnym zaproszeniem miłośników książek, wzięli udział również uczniowie klasy IIi2, IIR, IIIR oraz IE - po cichu wyznamy, że z tą klasą wiążemy spore nadzieje na przyszłość ;-) 

Biesiada 427 października spotkaliśmy się w miłym gronie, by na zakończenie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nagrodzić aktywnych, twórczych, czytających uczniów.

Ogromna wdzięczność i pochwała należą się ekipie uczniów z klasy IIR, którzy wraz ze swymi pomocnikami z młodszych klas, zmontowali film promujący czytanie. Dziękujemy Mateuszowi Gałęskiemu, Natalii Łosiewicz, Aleksandrze Waszkiewicz, Justynie Zysk oraz wszystkim aktorom. (Obejrzyjcie film)

Biesiada15W tegorocznych zmaganiach o tytuł Najlepiej Czytającej Klasy zwyciężyli uczniowie IE - serdecznie gratulujemy!

Biesiada 18Naszych najlepszych, październikowych czytelników tradycyjnie nagrodziłyśmy książkami i dyplomami. Rekordzistką w czytaniu okazała się Dominika Domańska z klasy IVE, która pochłonęła 13 książek oraz po 7 przeczytanych książek miały: Agata Mańkiewicz z klasy IIIEOla Waszkiewicz z klasy IIR i Karolina Mróz z klasy IE - gratulujemy! Nagrody, które dziewczęta otrzymały, to książki ufundowane przez Wydawnictwo Czarna Owca oraz Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki TULISZKÓW.

Biesiada 14Kolejne docenione i nagrodzone osoby, to Mateusz Sulka z klasy IVE oraz Natalka Róża Luberecka z klasy IVH - autorzy najliczniejszych audiorecenzji, które nagrywali w bibliotece. Szukajcie ich na naszej stronie w zakładce z nowościami (Polecane przez młodzież oraz Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa). W październiku w ramach projektu CZYTAM - POLECAM udało się nagrać 20 takich recenzji. Dziękujemy i zachęcamy do słuchania.

Biesiada10Głównym punktem programu było wyczekiwane przez Was rozstrzygnięcie konkursu na spot reklamujący projekt "Ekonomiak czyta". To wyzwanie podjęli uczniowie klas: IIi2, IIR, IIIR. Cieszymy się, że wszyscy przyznali, iż realizacja filmu była dla nich fantastyczną przygodą i dobrą zabawą. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas pracy zespołowej będzie owocować w Waszych dalszych działaniach.

Autorami nagrodzonych filmików są:

Mateusz Miezio, kl. IIi2
Mariusz Połubok, kl. IIi2
Szymon Steckiewicz, kl. IIi2
Adam Sinocha, kl. IIi2
Adrian Skura, kl. IIi2
Seweryn Zawistowski, kl. IIi2
Adam Rytelewski, kl. IIi2
Zbigniew Karwowski, kl. IIi2
Konrad Jankowski, kl. IIi2
Natalia Łosiewicz, kl. IIR
Mateusz Gałęski, kl. IIR
Aleksandra Waszkiewicz, kl. IIR   
            Autorzy wyróżnieni, to:

Gabriel Jakubowski, kl. IIi2 
Patryk Górski, kl. IIi2 
Patryk Okrągły, kl. IIi2 
Sebastian Torebko, kl. IIi2 
Jan Dąbkowski, kl. IIi2 
Damian Sidorowicz, kl. IIIR
Maciej Różański, kl. IIIR
Adrian Zolnik, kl. IIIR
Barbara Andruszkiewicz, kl. IIIR
Marcin Zubrzycki, kl. IIIR
Urszula Tarasiuk, kl. IIIR   

Mamy nadzieję, że Wasze dokonania na tym polu, które są powodem do dumy, stały się również motorem do podejmowania kolejnych wyzwań. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Nagrody ufundowało Wydawnictwo Czarna Owca Sp. z o.o., za co wyrażamy ogromną wdzięczność Wydawnictwu oraz Panu Arturowi Biernatowi.

Film1      Film2      Film3      Film4      Film5      Film6      Film7   

Quiz dla publiczności, która miała za zadanie odgadywać tytuły książek układając puzzle, przebiegał w tempie błyskawicznym - nasi uczniowie świetnie rozpoznają książki znajdujące się w bibliotece. QUIZ - PUZZLE - zabaw się...
1 
   2    3     4      5     6     7     8     9     10     11    12
Biesiada7

Tego, czy Ekonomiak czyta, co, kiedy i gdzie dowiecie wkrótce, gdy opublikujemy wyniki z akietowania naszej szkolnej społeczności. 400 osób wzięło udział w naszym badaniu przeprowadzonym elektronicznie 27 października 2016r. 

Od jutra - "wisienka na torcie" - wystawy: Zbrodnia w bibliotece. Czy odważysz się przyjść? oraz Książkowe inspiracje (sleeveface) - zapraszamy! Październikowa książkomania była istnym szaleństwem, ale cieszymy się jej owocami i mamy nadzieję, że będzie procentować. 

Zdjęcia z biesiady w galerii 

(c)2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone