Konkurs literacki i plastyczny na temat: „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”
czytaj więcej...
SZKOLNY KONKURS NA SLEEVEFACE
(Nad)iluzje – książki portret przewrotny
Zgłoszenia do 31 marca 2017 r. do p. Ewy Drozdowskiej, która jest organizatorem konkursu. Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody niespodzianki. Dodatkową nagrodą dla uczestników jest ocena celująca z geografii, jeżeli uczestnik zdobędzie 75 % punktów możliwych do zdobycia. Więcej informacji w regulaminie konkursu.
Na tę okolicznośc proponujemy Wam udział w konkursie "Moja ilustracja dzieł Henryka Sienkiewicza" (etap pierwszy w szkole, etap drugi w Miejskiej Bibliotece Publicznej). Wkrótce również korowód ulicami miasta.
II edycja międzyszkolnego konkursu na prezentację multimedialną
Zachęcamy do przygotowania prezentacji multimedialnej na temat: „Mój zawód – najlepszy wybór” (maksymalna objętość prezentacji do 50 MB, czas prezentacji do 10 min.).
Prace na CD należy zgłosić do Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku, ul. Generała Władysława Sikorskiego 5a, 19-300 Ełk w terminie do 15.04.2016 roku do godziny 15.00.
Koperta z nośnikiem musi zawierać również kartę zgłoszeniową i oświadczenie – załącznik 1a lub 1b i załącznik 2 do Regulaminu konkursu.
Ludzkie emocje, wydarzenia zarejestrowane przypadkiem lub filmy zrealizowane według scenariusza dotyczące szeroko pojętego tematu uzależnień – wszystko to może być tematem filmu (o długości maksimum 5 min.) nagranego kamerą, telefonem komórkowym.
Film należy zgłosić na konkurs do dnia 05 kwietnia 2016 roku na adres:
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
ul. Toruńska 6A/1
19-300 Ełk
z dopiskiem „Wolność bez uzależnień”
Organizatorzy KONKURSU FILMÓW PT. „WOLNOŚĆ BEZ UZALEŻNIEŃ” zapraszają do udziału w w/w konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Ełku, Urząd Miejski w Ełku, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ełku, Komendę Powiatową Policji w Ełku, Miejską Bibliotekę Publiczną w Ełku, a skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych.
Ideą przewodnią konkursu jest profilaktyka uzależnień, uświadamianie szkodliwości nie tylko palenia papierosów, picia alkoholu czy brania narkotyków ale też nowych form nałogów. Zapraszamy do udziału w konkursie osoby, które obserwują swoje najbliższe otoczenie i chcą się tym dzielić z innymi. Chcą przyczynić się do wzrostu świadomości problemu i pokazać go z innego, własnego punktu widzenia przy wykorzystaniu kamery (np. w telefonie komórkowym).
Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów.
Regulamin Formularz zgłoszeniowy Zgoda uczestnika niepełnoletniego Oświadczenie uczestnika pełnoletniego
IV edycja konkursu
Mazurska Rodzina
Konkurs multimedialny - prace audio, audio –video, video prezentujące portret mazurskiej rodziny i zmiany, które w niej zaszły w latach 1945 – 2016.
Wykonaj reportaż, wywiad, relacje wzbogacone zdjęciami i listami, słuchowisko lub prezentację i wyślij do 8 kwietnia 2016 r. na adres:
Społeczne Liceum i Gimnazjum STO w Mikołajkach
ul. Leśna 2A
11- 730 Mikołajki
Kategoria multimedialna konkursu skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników jest sportretowanie mazurskiej rodziny poprzez realizacje multimedialne.
Konkurs ma na celu rozwijanie więzi rodzinnych, poznawanie historii i przeszłości własnej rodziny, kultywowanie tradycji, a jednocześnie uchwycenie zmian w tradycjach i obyczajach na przestrzeni lat. Ma także zainteresować uczniów otaczającą rzeczywistością oraz kształtować wrażliwość artystyczną.
ZAŁĄCZNIKI do pobrania:
Załącznik nr 1 – karta zgłoszenia karta_zgloszenia.doc
Załącznik nr 2 – zgoda na przetwarzanie danych i zgoda na przekazanie praw autorskich oswiadczenia.pdf
Załącznik nr 3 – opis fotografii Opis_fotografii.doc
Ogólnopolski konkurs „Interaktywny produkt IT”
IV edycja
Inicjatywa podjęta przez Akademię Morską w Szczecinie umożliwia młodzieży szkolnej zaprezentowanie swoich umiejętności z dziedziny szeroko pojętej informatyki. Laureaci konkursu oprócz prestiżu, uznania, atrakcyjnych nagród (łączna wartość nagród przekracza 10 000 zł) będą mieli zapewniony również kontakt z firmami, które nowe technologie tworzą na co dzień. Partnerami konkursu są między innymi: Microsoft, Chip.
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku ogłasza „Konkurs na stronę internetową Zespołu Szkół nr 5 w Ełku”. Konkurs trwa od 24 marca 2015 r. do 20 kwietnia 2015 r.
Celem Konkursu jest:
- budowa nowej strony internetowej Szkoły,
- wyróżnienie i nagrodzenie najlepszej propozycji zgłoszonej do Konkursu,
- integracja uczniów poprzez pracę zespołową,
- wywołanie w uczniach odpowiedzialności za Szkołę,
- zainteresowanie uczniów nową kampanią wizerunkową Szkoły i nową stroną internetową Szkoły.
Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie na stronie szkoły. Na chętnych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół nr 5 w Ełku. Ogłoszenie wyników nastąpi 23 kwietnia 2015 r. Zachęcamy chętnych do udziału!
Źródło i szczegóły
OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PLAKAT FILMOWY
Spróbuj swoich sił w konkursie!
Wypożycz z biblioteki szkolnej film:
1. Rodzina człowiecza Władysława Ślesickiego
2. Historia kina w Popielawach Jana Jakuba Kolskiego
3. Usłyszcie mój krzyk Macieja Drygasa
4. Dwaj ludzie z szafą Romana Polańskiego
5. Mój Nikifor Krzysztofa Krauze
6. Rękopis znaleziony w Saragossie Wojciecha Jerzego Hasa.
Do jednego z nich stwórz pomysłowy i wykazujący uzdolnienia plastyczne plakat filmowy wykonany w dowolnej technice graficzno-malarskiej (format A2).
Prześlij na adres Domu Kultury ZACISZE w Warszawie do 30 kwietnia 2015 r.
SZKOLNY KONKURS LITERACKI
Waria(n)ty opowieści
Miłośnicy fikcji i fantazji, kreatorzy wyobraźni wszelkiej maści – oto propozycja dla Was! Zapraszamy do udziału w konkursie na opowiadanie inspirowane wybranym wierszem, piosenką, obrazem, rzeźbą lub fotografią. Nie musicie być wierni pierwowzorowi – możecie zmieniać sensy dzieła, dokonywać selekcji motywów czy wątków, dopełniać to, co przemilczane. Inspiracją może być postać, motyw, koncepcja, myśl, słowo, scena, rekwizyt – możliwości są nieograniczone.
Zachęcamy do eksperymentowania, zabawy konwencjami i językiem. Liczymy na nieskrępowaną kreatywność, śmiałe poszukiwania możliwości ekspresji, niebanalne fabuły, zaskakujące puenty. Pozwólcie wyzwolić się energii twórczej, która w Was drzemie.
Nagrody rzeczowe i książkowe czekają. Opowiadania przesyłajcie do 13 kwietnia na adres p.dalej@o2.pl. Ogłoszenie wyników 23 kwietnia podczas obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Iwona Możejko
Regulamin tutaj.
Opowiadania laureatów
Relacja z konkursu
Galeria zdjęć
Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w konkursie "Książki naszych marzeń", organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej!
Konkurs trwa od 20 listopada do 10 grudnia, rozstrzygnięcie jeszcze przed przerwą świąteczną.
Każdy uczeń w szkole mógł wskazać trzy dowolne książki dostępne na polskim rynku, o przeczytaniu których marzy.
Wyznaczeni przez dyrektora nauczyciele opracowali listę maksymalnie do 50 książek.
Następnie uczniowie przy współpracy z nauczycielami zrealizowali film "Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo..." (czas trwania był ograniczony do 120 sekund).
NASZ FILM KONKURSOWY: KRÓTKA HISTORIA WIELKIEJ PACZKI
inne dostępne na YouTube i facebook
Zainteresowanym udostępniamy listę książek, którą wysłalismy do MEN. Ogromnie żałujemy, że nie moglismy przedstawić im Wszystkich Waszych propozycji, lista musiałaby być trzy razy dłuższa ;-)
Czy uda nam się zdobyć książki, o których marzycie?!
Trzymajcie kciuki!
Zajęlismy III miejsce, zdobyliśmy książki (162 egz. na kwotę ponad 9 tys. złotych) oraz dyplom
Fundusz Grantów V edycji konkursu „Projekt z klasą” wynosi 40 000 zł.
Termin zgłaszania projektów do konkursu mija 30 listopada 2014 r.
Zdobyliśmy Certyfikat Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2015
Kamienie Pamięci
Z modlitwą Ojczyźnie 1939–1989
rok szkolny 2014/2015
Przesłanie zgłoszenia udziału | do 30 stycznia 2015 r. |
Przesłanie sprawozdania oraz portfolio | do 31 marca 2015 r. |
Spotkanie finałowe w Białymstoku |
maj 2015 r. |
Naszego województwa brakuje na wirtualnej mapie pamięci - zmnień to.
Możesz działać indywidualnie lub w grupie.
Biuro Edukacji Publicznej IPN i jego oddziały regionalne pomogą Ci w konsultowaniu i merytorycznej ocenie zgromadzonego materiału (ich naukowcy mogą udzielić na każdym etapie wskazówek dotyczących odnajdywania dodatkowych informacji); eksponowaniu prac projektowych na naszej stronie internetowej; tworzeniu i dostarczaniu materiałów pomocniczych.
Projekt „Kamienie pamięci” służy upamiętnianiu osób – zwyczajnych ludzi, których poświęceniu zawdzięczamy niezawisłość naszego kraju. Zachęcamy młodzież do podejmowania samodzielnej pracy dokumentacyjnej, do znajdowania bohaterów historii we własnym środowisku i upamiętniania ich. W projekcie mogą brać udział uczniowie wszystkich poziomów szkół, ale także np. drużyny harcerskie czy osoby prywatne. Do zadań uczestników projektu należy zebranie informacji o konkretnej osobie, która jest związana z tematem aktualnej edycji projektu oraz zgromadzenie wszelkich „śladów pamięci” pozostałych po niej. Niezwykle ważnym elementem projektu jest jak najatrakcyjniejsze opracowanie prezentacji postaci oraz upowszechnienie wiedzy o niej w społeczności lokalnej.
Obecnej edycji projektu patronują słowa św. Pawła z Tarsu: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”. Zalecenie Apostoła Narodów może okazać się cenną podpowiedzią, ułatwiającą uczestnikom wybór bohatera. W sylwetkach postaci, które na trwałe zapisały się w historii Polski – św. Jana Pawła II, św. Maksymiliana Marii Kolbego, kardynała Stefana Wyszyńskiego czy błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki – bardzo wyraźnie dostrzeżemy realizację tej dewizy.
Każdy bohater zostanie, podobnie jak w ubiegłych edycjach, upamiętniony wirtualnym kamieniem na mapie pamięci przygotowanej na stronie www.pamiec.pl/kamienie_pamieci.
W tym roku duchowni - znajdź księży, zakonników i siostry zakonne lub inne osoby konsekrowane (nie ograniczaj się tylko do wyznań chrześcijańskich, weź pod uwagę również przewodników duchowych innych religii).
Regulamin projektu edukacyjnego
Źródło (i więcej informacji): pamiec.pl
Olimpiada Słowa
Druga edycja projektu skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Część pisemna jest próbnym sprawdzeniem wiedzy przed egzaminem maturalnym.
Więcej informacji na stronie
https://www.facebook.com/stowarzyszenieeprzedsiebiorczosc
"Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart"
Jak wziąć udział?
Pracą konkursową jest tytułowa „Zakładka z przeszłości” bądź inny przedmiot odnaleziony w książce.
Forma pracy może przyjąć postać opowiadania, wiersza, obrazu, zdjęcia, komiksu lub prezentacji multimedialnej.
Zgłoszenia prac od 8 października do 31 października 2014 roku.
III edycja konkursu, pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej, jest okazją do wymiany ciekawych poglądów na temat książek i czytelnictwa. Konkurs kierowany jest do wszystkich czytelników bibliotek, bibliotekarzy, jak i miłośników książek oraz wielbicieli słowa pisanego. Udział w nim mogą wziąć wszyscy czytelnicy biblioteki, niezależnie od wieku. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Do wygrania czytnik e-booków PocketBook Mini oraz inne cenne nagrody!
Szczegóły na stronie: lustrobiblioteki.pl Plakat konkursowy
Nauczycielu, sięgnij po pieniedze!
Fundusz Grantów V edycji konkursu „Projekt z klasą” wynosi 40 000 zł.
Termin zgłaszania projektów do konkursu mija 30 listopada 2014 r.
"Pomaluj kredki"
Konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów organizowany przez białostocki oddział IPN wspólnie z Radiem Akadera. Do 26 czerwca 2014 roku na adres Oddziału Instytutu Pamięci
Narodowej w Białymstoku należy zgłaszać rysunki związane z najnowszą historią Polski z lat 1939-1989 dotyczące wydarzeń, symboli lub osób.
"Przychodzi rzeka do lekarza"
Ogólnopolski konkurs organizowany w ramach programu edukacji ekologicznej Kajakowy Patrol Św. Franciszka II.
Jest indywidualnym konkursem fotograficznym dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, promujący piękno polskich rzek oraz uświadamiający grożące jej zagrożenia (regulację brzegów, zanieczyszczenia, występowanie z brzegów etc.) Służy wybraniu najciekawszych zdjęć prezentujących problemy rzeki widzianych oczyma młodzieży.
Bardzo atrakcyjne nagrody:
I miejsce - (wartość nagrody około 6 000,00 zł) aparat cyfrowy/lustrzanka + osprzęt (poznawanie piękna przyrody poprzez fotografię)
II miejsce - (wartość nagrody około 3 000,00 zł) aparat cyfrowy/lustrzanka (poznawanie piękna przyrody poprzez fotografię)
III miejsce - (wartość nagrody około 1 000,00 zł) aparat cyfrowy (poznawanie piękna przyrody poprzez fotografię)Dokumenty: Regulamin Formularz Plakat
http://kajakowypatrol.pl/art/11/konkursy.html
"Wodny teatr"
Dla amatorskich młodzieżowych grup teatralnych do 15 osób na nagrane przedstawienie, nie trwające dłużej niż 45 min., przedstawiające problem ochrony wód i gospodarki wodnej. Spektakl musi być autorskim dziełem grupy zgłaszającej się do konkursu.
Zgłoszenia do 30 kwietnia 2014 r.
Atrakcyjne nagrody:
Nagrody:
Za zajęcie I miejsca: kamera (dla każdego aktora). Wartość każdej nagrody ok. 1200 zł
Za zajęcie II miejsca: aparat fotograficzny (dla każdego aktora) Wartość każdej nagrody ok. 500 zł
Za zajęcie III miejsca: książki edukacyjne (dla każdego aktora) Wartość każdej nagrody ok. 200 zł
Dokumenty: Formularz Regulamin Zgoda1 Zgoda2 Plakat
http://kajakowypatrol.pl/art/11/konkursy.html
25. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie
Eliminacje wojewódzkie 7 - 25 kwietnia 2014 roku
Finał 30 czerwca - 4 lipca 2014 roku w Gdańsku
Zagadnienia:
• Najważniejsze wydarzenia z historii kinematografii
• Historia kinematografii polskiej
• Najważniejsze kierunki i prądy z historii kinematografii europejskiej
• Zagadnienia współczesnego kina
• Teoria filmu
• Biografia i filmografia reżyserów filmowych mających znaczący wkład w rozwój X muzy
• Historia festiwali filmowych i nagród pozafestiwalowych
• Muzyka filmowa i jej twórcy
Nagrody: indeksy na filmoznawstwo w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, udział w festiwalach i ogólnopolskich imprezach filmowych, a także nagrody rzeczowe i upominki w postaci książek i gadżetów filmowych.
Regulamin
Pytania kierować do:
Gdańskie Centrum Filmowe,
ul. Długa 57, 80-831 Gdańsk,
tel. (58) 301-53-31, (58) 301-82-56 od godz. 15:30 do 21:30; faks (58) 301-37-44,
Anna Knap-Morzyk, Beata Kwaśniewska.
email: a.morzyk@neptunfilm.pl
Organizatorzy:
Pomorska Fundacja Filmowa, Capital Park Gdańsk Sp. z o. o. GCF „Neptun-Helikon-Kameralne”, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych Filmoteki Narodowej w Warszawie.
Impreza współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej