"Teraz naprawdę nie musisz czytać wszystkich książek o ekonomii. Większość z nich już przeczytaliśmy za Ciebie. A Tobie chcemy przekazać zawartą w nich wiedzę w prosty i przyjemny sposób – poprzez serię multimedialnych prezentacji i filmów animowanych. Usiądź wygodnie w fotelu, kucnij na podłodze albo połóż się na łóżku. Włącz którąś z naszych animacji i chłoń informacje z wybranego przez Ciebie zagadnienia..." - tak piszą eksperci na Portalu Edukacji Ekonomicznej, gdzie przedstawiają filmy animowane:

* dział Pieniądz (giełda, kryzys, Bank Centralny, stopy procentowe, kurs walutowy, polityka pieniężna, stabilność pieniądza, oszczędzanie i inwestowanie, inflacja, system płatniczy, płatności bezgotówkowe, kredyty, akcje)

* dział Rynki (biznesplan, szara strefa, korupcja, lobbing, ryzyko, marka, wzrost gospodarczy, konkurencja, marketing, prawo podaży i popytu, ubezpieczenia, działalność gospodarcza, przedsiebiorczość, cykl koniunkturalny, wolny rynek, globalizacja, własność prywatna, monopol, negocjacje)

* dział Środki publiczne (budżet, dług publiczny, deficyt budżetowy, emerytura, polityka fiskalna, podatki, prywatyzacja)

* dział Rynek pracy (ile kosztuje praca?, płaca minimalna, bezrobocie, migracje zarobkowe)

* dział Euro (banknoty i monety euro, dlaczego warto wprowadzić euro?, euro a ceny, jak będzie wyglądało wprowadzenie euro?, kryteria przyjęcia do strefy euro)

i prezentacje:

* moje finanse,

* podstawowe pojęcia,

* system bankowy,

* środki publiczne,

* rynek kapitałowy,

* przedsiębiorczość,

* pieniądz i polityka pieniężna.


(c)2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone