autografspotkanie ze Szczygłem

10 października o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku odbyło się spotkanie z cenionym w Polsce i w Europie reportażystą Mariuszem Szczygłem. Przybyło na nie wielu miłośników jego książek, w tym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wiele na temat światopoglądu i mentalności Czechów, jakże różniących się od usposobienia Polaków.  Poznaliśmy Mariusza Szczygła jako reportażystę pełnego humoru, entuzjastycznie podchodzącego do życia, zafascynowanego kulturą Czech. Po niezwykle ciekawej prezentacji mieliśmy chwilę, by zadać pisarzowi pytania oraz zdobyć jego autograf. Dowiedzieliśmy się, że reportażysta jest w czasie kończenia 3. tomu „Antologii polskiego reportażu XX wieku”, a wiosną zacznie pisać swoją nową książkę. Spotkanie autorskie było niezwykle inspirujące. Mamy nadzieję, że w Ełku będzie możliwość częstszego obcowania z kulturą wysoką.

Justyna Dmochowska, II E