Już po raz piąty zapraszamy na święto polskiego filmu w naszej szkole! W tym roku przyjrzymy się portretom samotników, dziwaków, odmieńców i nadwrażliwców wszelkiego autoramentu, konfrontujących się ze światem nieoswojonym, w którym często nie znajdują swojego miejsca.

Pokazy filmowe odbywać się będą od 20 do 24 stycznia 2014 r. Wśród propozycji znajdziecie wielokrotnie nagradzany film Bodo Koxa Dziewczyna z szafy niezwykłą opowieść o ludziach zagubionych, poszukujących bliskości i zrozumienia dla swej odmienności. Atutem tego obrazu jest niewątpliwie humor, niwelujący uciążliwy w polskiej kinematografii patos i nadmierny melodramatyzm. Obejrzymy również kultową Salę samobójców Jana Komasy, uznaną za głos młodego pokolenia. Barwny korowód stygmatyzowanych przez swą inność bohaterów odnajdziemy w oryginalnym filmie Jana Jakuba Kolskiego Historia kina w Popielawach. Natomiast film Feliksa Falka Joanna pozwoli nam przeżyć dramat kobiety odrzuconej przez wszystkich i boleśnie doświadczonej w czasach pogardy.

Po raz pierwszy festiwal przekroczy szkolne mury – organizujemy wyjście do kina na najnowsze dzieło Wojciecha Smarzowskiego Pod Mocnym Aniołem. Projekcja dla uczniów naszej szkoły odbędzie się w czwartek (23 stycznia). O szczegóły proszę pytać p. Iwonę Możejko. Koszt biletów – 12 zł.

Szczegółowy harmonogram festiwalu znajdziecie już wkrótce na tablicy ogłoszeń przy planie lekcji.

Na projekcje filmów zapraszają –

Iwona Możejko, Dorota Kawałko i Izabella Chrostowska.

(c)2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone