logo

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia - w dniu urodzin jednego z najbardziej znanych pisarzy dla dzieci - Hansa Christiana Andersena obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki da Dzieci.

czytanie1W 2014 Roku - Roku Czytelnika - uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w świętowanie tego dnia. Z tej okazji grupy młodzieży z ekonomiaka przygotowały się do twórczego czytania bajek przedszkolakom w ich przedszkolach oraz w ZS nr 5 w Ełku.
czytanie3Dnia 8 kwietnia 2014 r. grupa młodzieży z klas pierwszych i drugich pod kierunkiem p. Urszuli Michalak przeczytała dzieciom z przedszkola Mali Odkrywcy dwie bajki: Franklinie, pospiesz się Paulette Bourgeois i Brendy Clark oraz zawsze ciekawe i żywe Nowe przygody Kubusia Puchatka. Skarb Pirata.  


czytanie1Młodzież połączyła czytanie książek z teatrem, przedstawiając ciekawsze i zabawniejsze fragmenty na żywo i włączając małych widzów w akcję bajki, gdzie dzieci pomagały Kubusiowi i jego przyjaciołom w szukaniu skarbu, wrzucały kamienie do skrzyni, a także chętnie i śmiało odpowiadały bohaterom na pytania.

 
 

czytanie2Zarówno aktorzy, jak i dzieci byli zadowoleni ze wspólnej zabawy, co jest naszym zdaniem potwierdzeniem, że książka odgrywała, odgrywa i bedzie pełnić znaczącą rolę dla człowieka na każdym etapie jego życia. 

Święto książki dla dzieci zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Rokrocznie gospodarzem święta jest inne państwo. (Polska była organizatorem w 1979 roku). Gospodarzem tegorocznego święta była Irlandia.

Polecamy "List do dzieci całego świata" napisany przez irlandzką pisarkę Siobhan Parkinson oraz okolicznościowy plakat zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzaną irlandzką autrkę i ilustratorkę książek dla dzieci Niamh Sharkey. Zapraszamy do galerii, by obejrzeć zdjęcia z wizyty przedszkolaków w naszej szkole.

ksiazki dzieciomKsiążki dla dzieci dostarczone do nas w ramach szkolnej zbiórki zostaną sprezentowane odwiedzonym przez naszą młodzież grupom z Przedszkola Mali Odkrywcy w Ełku - dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom!

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z przygotowanego na tę okazję przedstawienia pt. "Królewna Śnieżka".w przedszkolu Zostało ono zaprezentowane przedszkolakom na Os. Konieczki w Ełku przez uczniów z klasy II technikum ekonomicznego z naszej szkoły. Link do zdjęć w galerii...

(c)2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone