dla uczniów Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku

STWÓRZ KREATYWNY, PROFESJONALNY, SKUTECZNY

SPOT REKLAMOWY PROJEKTU "EKONOMIAK CZYTA"

Dobra wiadomość dla tych, co się jeszcze nie zabrali za pracę nad spotem projektu „Ekonomiak czyta”. Przedłużamy termin dostarczania prac do poniedziałku 24 października i podpowiadamy jak się za to zabrać. Każdy jest w stanie to zrobić – Ty też! Jeśli nie dobraliście się w zespoły, zróbcie to samodzielnie.

********************************************************************************
Przygotujcie - indywidualnie lub w grupie maksymalnie trzyosobowej - krótki film na wzór spotu reklamowego dotyczący realizowanego w szkole od 2014 roku PROJEKTU "EKONOMIAK CZYTA".

Konkurs trwa od 6 do 21 października 2016 r.

Czas trwania filmu: od 30 do 60 sek.

Film musi zawierać wymyślone przez autora hasło promujące czytanie oraz logo Projektu "Ekonomiak czyta".

Kryteria oceny pracy:

1) spełnienie przez nadesłany film warunków formalnych określonych w regulaminie;

2) zgodność z tematyką konkursu;

3) pomysłowość autora/autorów;

4) oryginalność filmu;

5) ciekawy sposób ujęcia tematu.

Nagrodami są oceny z przedmiotów zawodowych (najlepsze dla najlepszych), książki i inne niespodzianki.

Ogłoszenie wyników podczas "Biesiady czytelniczej" organizowanej w szkole na zakończenie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz równolegle na stronie internetowej szkoły i biblioteki.

WSKAZÓWKI:

* Podstawowe informacje o tym projekcie znajdziecie na stronie biblioteki szkolnej www.bibliotekazs5elk.pl w zakładce ->> Wydarzenia ->> Projekt "Ekonomiak czyta" oraz w samej bibliotece.

* Spot reklamowy to krótki film reklamowy trwający zazwyczaj do 30 sekund, ale spotyka się też dłuższe i krótsze.

* Zobacz, czym powinien charakteryzować się dobry spot reklamowy.

* praca z Movie Maker - krótki kurs na naszej platformie e-learningowej: zs5.elk.pl =>> Dla uczniów =>> Nauczanie zdalne =>> Innowacyjny e-Nauczyciel =>> Temat 9  Jedna minuta, jeden film, jeden temat.

PLIKI DO POBRANIA:
Ogłoszenie - PDF

INSPIRACJE:

* "Mądra szkoła czyta dzieciom", spot kampanii społecznej realizowanej przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, 2013 r.
więcej: www.calapolskaczytadzieciom.pl - obejrzyj

* "Czytaj! Zobacz więcej" to wspólny projekt Bibliocreatio i Biblioteki UW. Film z udziałem pisarzy, artystów, ludzi kultury i sztuki wyprodukowało MyWorks Studio - obejrzyj

Wyniki z konkursu w zakładce Wydarzenia -> Biesiada czytelnicza 2016