Piknik "Tuwim przyjacielem dzieci"

Strona w przygotowaniu...
pociag do czytania

Dnia 13 czerwca 2019 wraz z Powiatową Biblioteką Pedagogiczną i bibliotekarzami ełckich szkół średnich po raz kolejny zorganizowaliśmy piknik mający na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w powiecie ełckim. W tym roku wydarzenie odbyło się z okazji 120 rocznicy urodzin Juliana Tuwima i Dnia Przyjaciela. Motywem przewodnim była lokomotywa i – tradycyjnie już – gościliśmy w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Nasza uczennica Karolina Protasiewicz z klasy 2R fantastycznie wcieliła się w rolę pani doktor, która urzędowała w pogotowiu literackim.  Dzięki Tuwimowym zagadkom nawiązującym do twórczości Tuwima, przygotowanym przez Agnieszkę Bagińską z klasy 1E, dzieci na pikniku miały wiele wspaniałej zabawy i chętnie podejmowały wyzwania literackie.