Tematyka zajęć bibliotecznych proponowanych w roku szkolnym 2016/2017

1. Przyjazna biblioteka (wprowadzające do korzystania z biblioteki szkolnej, zapoznanie z księgozbiorem, regulaminem, zasadami wypożyczania, planem pracy itd.)
  2. Źródła informacji i opis bibliograficzny.
  3. Kalejdoskop książek - zajęcia tematyczne, z wykorzystaniem księgozbioru (powieści historyczne, reportaże, podróżnicze, klasyka, fantasy, new adult itp.)
  4. Hrabia Karol Brzostowski - wybitny ekonomista, działacz, patriota.
  5. "Cudze chwalicie, swego nie znacie" (promocja księgozbioru regionalnego, twórczości ełckich pisarzy).
  6. "W czytelni nie musisz się nudzić" (propozycje ćwiczeń rozwijających mózg).
  7. Zajęcia dyskusyjne - gusta czytelnicze.
  8. Zajęcia warsztatowe - kreatywne zakładki, sleeveface.
  9. Cykl zajęć dla uczniów na szkolnej platformie e-learningowej lub realizowanych stacjonarnie na temat: „Myśl! Bądź skoncentrowany - kreatywny – skuteczny” (Poznaj i twórz nielinearne notatki. Motywacja gwarancją sukcesu. Koncentruj uwagę! Gimnastykuj umysł! Bądź kreatywny! Poznaj i stosuj techniki szybkiego czytania. Poznaj i stosuj techniki efektywnej nauki. Poznaj i stosuj techniki relaksacyjne. Nawyki - ukształtują cię lub zniszczą. Sztuka prezentacji - sukces podczas wystąpień publicznych).

18.10.2016 r.