15 maja 2015 r. w Galerii Ślad Ełckiego Centrum Kultury odwiedziliśmy wystawę "Niemiecka sztuka współczesna". Możecie ją zwiedzać do 6 czerwca - zmobilizujcie się, naprawdę warto.

Właściciel obrazów, pan Dariusz Matyjas, kolekcjonowaniem sztuki zajął się przed laty w Nowym Jorku, gdzie pracował jako jubiler w znanej firmie Tiffany. W jego zbiorach znajdują się prace takich artystów jak Keil, Priebe, Jacobsen, Gundisch, Sturm, Weishaupl, Hase, Schroder, Gruchot i wielu innych. Mieliśmy zaszczyt oglądać wystawę w obecności właściciela, który przybliżył nam niemieckich twórców i ich dorobek.

Za najbardziej uznanego twórcę, spośród prezentowanych an tej wystawie, uchodzi ponad siedemdziesięcioletni Peter Robert Keil. Zainteresowany światem, zachwycony twórczością ekspresjonistów, szczególnie Picassa, wprowadzony w techniki malarskie przez Otto Nagela, odnalazł swój własny głos i zaistniał jako wybitny miedzynarodowy artysta. Studiował na Akademie fur Bildende k