Światowy Tydzień E-Książki

03-03-2014
W dniach 3-9 marca na całym świecie bchodzony jest tydzień e-książki.

Plakat
Począwszy od 2004 roku, z inicjatywy Rity Toews, w dniach 3-9 marca obchodzony jest na całym świecie tydzień e-książki, który ma na celu promocję i popularyzację e-czytania. Oczywiście promocja tego święta na całym świecie podnosi świadomość o najnowszych technologiach.
W Polsce również wzrasta wiedza o e-czytelnictwie i e-nauce. Dystrybutorzy ebooków przygotowali atrakcyjne zniżki i promocje.
W wielu miejscowościach organizowane są wykłady i spotkania.
Zwolennicy e-czytania podkreślają wygodę tego rozwiązania, szczególnie praktyczny jego aspekt w podróży oraz wymiar ekologiczny.
A czy Wy wciąż traktujecie książki elektroniczne z nieufnością? Czy szelest kartek i zapach tradycyjnych książek są dla Was, podobnie jak dla nas, nieodłącznym elementem czytania? A może nie mieliście jeszcze okazji spróbować e-czytania...?

Informujemy, że okazji Światowego Tygodnia E-książki zespół IBUK Libra przygotował dla swoich użytkowników ofertę specjalną. Przez tydzień (w dniach 3-9 marca 2014 r.) czytelnicy mogą korzystać za darmo z ponad 8 tysięcy książek. Dostęp rusza już od poniedziałku 3 marca. Weź udział w akcji i wykorzystaj ten tydzień na e-czytanie na platformie IBUK Libra.
Logo edukacji globalnej Polecamy również zapoznanie się z zawartością bazy otwartych zasobów do edukacji globalnej zwierającej ponad 300 scenariuszy, ćwiczeń, materiałów wizualnych, karty pracy, gier i materiałów dodatkowych opracowanych z myślą o różnych poziomach edukacyjnych i przedmiotach, dotyczących różnych regionów geograficznych i obszarów tematycznych. Z dostępnych w bazie e-globalna zasobów można stworzyć modułowy e-podręcznik, który po zapisaniu do PDFa, nadaniu tytułu można ściągnąć lub od razu wydrukować. Wszystkie zasoby są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.