18-02-2021
DYKTANDO ONLINE - weź udział!

Kiedy?
W niedzielę, 21.02.2021 r. o godzinie 16:00

Kto organizuje?
Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu we współpracy z serwisem Dyktanda.pl

Kto może wziąć udział?
W kategorii Otwartej - wszyscy zainteresowani - nie ma znaczenia wiek, ani miejsce zamieszkania.

Jak to się odbędzie?
Bezpiecznie, wygodnie, online, bezpłatnie. Zwycięzcy otrzymają nagrody https://dyktanda.pl/lista-konkursow
banner UWAGA

Uczestnik będzie miał 20 minut na uzupełnienie specjalnie przygotowanego dyktanda. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas - im krótszy, tym lepiej. Z tego powodu warto wcześniej poznać sposób rozwiązywania dyktand online, rozwiązując kilka spośród 5 tys. dyktand dostępnych w serwisie Dyktanda.pl.

SZCZEGÓŁY

II DYKTANDO PRZASNYSKIE DLA WSZYSTKICH, czyli dla sympatyków ortografii, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania oraz wykształcenia. Trzy osoby z najlepszym wynikiem otrzymają kod dostępu do platformy e-booków na 30 dni.

Dyktando odbędzie się w niedzielę 21 lutego 2021 r. w godz. 16:00 – 17:00 w formie online na Platformie dyktanda.pl (Uczestnicy muszą się zarejestrować na Platformie Dyktanda.pl)

Podczas rejestracji należy podać: nazwę użytkownika, adres e-mail, hasło (przynajmniej 8 znaków), przedział wiekowy, powiat i miejscowość (miejsce zamieszkania ustawia się w ustawieniach konta). Jeżeli Uczestnik chce, aby na dyplomie widniało jego imię i nazwisko, również musi je podać w ustawieniach konta.

Na rozwiązanie dyktanda będzie maksymalnie 20 minut, ocenie podlega poprawność ortograficzna oraz czas rozwiązania dyktanda. Uczestnik do rozwiązania dyktanda może podejść tylko raz.

Podczas pisania uczestnikom nie wolno: korzystać z żadnych pomocy naukowych i innych materiałów drukowanych, zamykać okna przeglądarki, korzystać ze stron internetowych zawierających pomoce do rozwiązywania dyktanda.

Przypominamy o zasadach fair play. Za ich nieprzestrzeganie uczestnicy będą dyskwalifikowani bez uprzedzenia.

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 22 lutego do godz. 14:00 na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu oraz na platformie Dyktanda.pl.